ایران سرور
پزشکی

آژانس فضایی اروپا به دلیل شیوع ویروس کرونا محدودیت های مسافرتی ایجاد کرد

کسب درآمد

مدیر کل آزانس فضایی اروپا در گفت و گوی اخیرش بیان کرد که آژانس فضایی اروپا در راستای مبارزه با اثرات منفی ویروس کرونا اقدامات قاطعی را انجام داده است. بر اساس آمار های خود آژانس فضایی تقریباً 2200 نفر در آژانس فضایی مشغول به کارند. علاوه بر این روزانه هزاران نفر به منظور تحقیقات عقد قرارداد ها یا دیگر کار ها به آزانس مراجعه می کنند. آمار ها نشان می دهند که مسافرت در آژانس فضایی اروپا با شیوع ویروس کرونا کم تر شده است. این بیماری نزدیک به 100000 نفر را در سراسر جهان گرفتار کرده است. که از آن جمله می توان به 4000 مورد مبتلا در کشور ایتالیا که عضو آژانس فضایی اروپا است، اشاره کرد. با وجود اینکه بسیاری از مردم از این بیماری جان سالم به در برده اند ولی تقریباً 3500 در جهان گزارش شده است.

به گزارش باریتیز هر کدام از ما برای مبارزه با ویروس کرونا باید احساس مسئولیت کنیم. مثلاً با کاهش مسافرت، دوری از افرادی که علائم بیماری را دارند، شستشوی مداوم دست ها و در نهایت در صورتی که علائم بیماری را در خود مشاهده کردیم به دکتر مراجعه کنیم. به گفته سازمان جهانی بهداشت (who) افراد مبتلا به ویروس کرونا عموماً علائم مشابهی با ویروس آنفلوانزا دارند مثل تب، سرفه و مشکلات تنفسی و … در موارد شدید تر می تواند به بیماری هایی نظیر ذات الریه یا نارسایی های کلیه منجر شود.

سرنوشت مریخ نوردهای آژانس فضایی اروپا چه می شود؟

به گفته ورنر اجتماعی بودن انسان و ارتباط زیاد انسان ها با هم سبب شیوع ویروسی مثل کرونا می شود. با این حال آزانس تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ویروس کرونا انجام داده است. زیرا همانطور که می دانید همه ی عملیات های آژانس فضایی مثل پرتاب ماهواره ها به تجمع افراد نیازمند است. نکته ی مهمی که وجود دارد این است که ESA با وجود گسترش ویروس کرونا به خوبی کار کند. هفته بعد نمایندگانی از آژانس فضایی روسیه (ROSCOMOS) و ESA تصمیم خواهند گرفت که آیا طبق برنامه ریزی در تابستان مریخ نورد EXOMARS و ROSALIND FRANKLIN را پرتاب کنند یا نه. 

مریخ نورد مذکور در فرآیند تولید خود دچار مشکلاتی شده است از جمله آزمایش های مکرر چتر نجات و یک سری مشکلات دیگر در اتصال سلول های خورشیدی مریخ نورد و… البته باید به این نکته نیز توجه داشت که اگر پرتاب مریخ نورد به تعویق بیافتد باید 26 ماه دیگر صبر کرد تا مریخ و زمین به اندازه کافی در مدار های خود به هم نزدیک شوند تا بتوان مریخ نورد را به سیاره سرخ پرتاب کرد.

نمایش بیشتر

‫138,024 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا