ایران سرور
تاریخی و عجایب جهان

شرایط زندگی در اسرائیل |آن چه که درباره اسرائیل نمی دانستید

کسب درآمد

بدون شک اسرائیل سرزمین های فلسطینیان را اشغال کرده است. و از جمله بحث برانگیزترین ملت هاست. و علیرغم کوچک بودن سرزمینی که در آن سکونت می کنند. ولی با پشتیبانی آمریکا تروریست سیاسی را انجام می دهد. و آن چیزی است که در حوادث خیلی راجع به آن شنیده ایم. امروزه اطلاعات زیادی درباره اسراییل داریم. در این بخش اطلاعات زیادی را درباره شرایط زندگی در اسرائیل برایتان عرضه می کنیم که نمی دانستید.

اسرائیل یکی از کوچکترین کشورهای جهان(فلسطین) را اشغال کرده است.آن قدر کوچک که اگر از شرق آن شروع به دویدن کنید فقط بعد از دو ساعت به غرب آن می رسید. و تقریباً 9 میلیون جمعیت دارد. در وهله اخیر اسم آن خیلی در اخبار بر سر زبان هاست. پایتخت اصلی آن تل آویو است که حدود 400000 نفر در آن سکونت می کنند. اسرائیل اولین منطقه ای در جهان است که مشارکت مانکن های لاغر را منع کرده است. به این دلیل که لاغری منجر به بیماری هایی می شود. زبان رسمی اسراییل زبان عبری است که پس از آن زبان عربی قرار می گیرد.

اسراییل
نقشه اسرائیل و فلسطین

تاریخچه اسرائیل

اولین رئیس جمهور اسرائیل داوید بن گوریون بود که به توده موهای خاکستری اش که در میان آن کچلی داشت معروف بود. بن گوریون  لقب «عجوز»(پیرمرد)  را هم داشت. و برخلاف سایر رؤسای جمهور اسرائیل که در مقر رسمی در قدس عربی سکونت کردند اصرار داشت که در کلبه ای کوچک در صحرا سکونت کند. اولین پیمان صلح اسراییل با مصر بود و پس از آن رئیس جمهور مصر انور سادات ترور شد.

به فیزیکدان بزرگ «آلبرت انیشتین» سرپرستی و ریاست اسرائیل پیشنهاد شد ولی نپذیرفت. طول سواحل معروف اسرائیل به طور کلی به 137 کیلومتر می رسد. شاید جلب باشد که بدانید جنبش یهودی وجود دارد که برخلاف و ضد اسرائیل است. این گروه ها مخالف اشغال فلسطین توسط اسراییل اند و ایده زندگی کردن به عنوان یهودیان فلسطینی در کنار سایر ادیان تحت حاکمیت مقامات فلسطینی را تأیید می کنند. اکثر کاربران فضای مجازی مثل فیسبوک، گوگل و توئیتر از جوانان اسرائیلی فارغ التحصیل دانشگاه ها هستند رنگ های پرچم اسرائیل دقیقاً همان رنگ های مشهورترین سایت مجازی جهان، فیسبوک است. و اعتقاد بر این است که با این سایت ارتباطی دارد. در اسراییل اجازه تملک زمین را به غیر یهودیان نمی دهند. رنگ های پرچم اسرائیل آبی و سفید است. و مطابق با ردای دینی یهودیان سابق انتخاب شده است که شال نماز نام دارد. 

طی صد سال، ستاره داوود به عنوان نمادی یهودی در وسط پرچم اسرائیل استفاده شده است و بعد از اعلان کشور ادعاییشان در سال 1948 به پرچم رسمیشان تبدیل شد. پست ترین مکان جهان که همان «بحرالمیت» است در اسرائیل واقع شده است که ارتفاع آن 430 متر کمتر از سطح دریا است. اسراییل 85% منابع آب را به اسرائیلی ها و فقط 15% آن را به فلسطینی ها می دهد. اسرائیلی ها  روزانه 9 هزار لیتر آب مصرف می کنند. 

سربازی و نظامی گری در اسراییل

اسرائیل
نظامی گری در اسرائیل

شرایط زندگی در اسرائیل از نظر سربازی خوب نیست. در اسرائیل سربازی برای آقایان و خانم ها اجباری است مدت زمان خدمت خانم ها 24 ماه است ولی مردها 32 ماه خدمت می کنند. ایالات متحده آمریکا از سال 2009 کمکی به اسرائیل کرد که ارزش آن به بیش از 20 میلیون دلار رسید.آمریکا سالیانه 5 میلیارد دلار به اسراییل می بخشد و این کمک بیش از کل مساعدتی است که به کشور های آفریقایی می کند. اسرائیل، پیوستن به پیمان منع گسترش و یا NPT را برای سلاح های هسته ای اش نپذیرفت. 

اکثر اسرائیلی های بالای 18 سال پس از تکمیل دوره دبیرستان بلافاصله به خدمت اجباری سربازی برده می شوند و دوره سربازی بین 2 تا 3 سال طول می کشد. اسرائیل تنها کشور در جهان است که سربازی اجباری بانوان را اجرا می کند و فقط در شرایط خاصی بانوان از خدمت سربازی معاف می شوند که فقط شامل ازدواج یا بارداری با شرایط دین یهود است که این معافیت بدست خاخام دین یهود نوشته می شود. دخترانی که به دلایل دینی در سربازی شرکت نمی کنند به خدمات اجباری دیگری می پردازند. در اسراییل ممکن است بسیاری از سربازان خانم را ببینید که اسلحه به دست در خیابان ایستاده اند و اعتقاد بر این است که استفاده از خانم ها چیزی جز جلب توجه نیست. و بالطبع برخی از زیاده روی هایی که این اواخر صورت گرفت دلیلی برای فرار برخی از خانم ها از خدمت سربازی بوده است.

نمایش بیشتر

‫138,024 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا