ایران سرور
بررسی خودرو

سامانه تشخیص چهره با ساخت نورگیرهای جدید خودرو

کسب درآمد

شرکت بوش نور گیرهای جدیدی را ساخته است که دارای سامانه تشخیص چهره بوده و با قرارگیری در جلوی چشمان راننده مانع از دید وی نمی شوند. تابش نور خورشید به طور مستقیم به چشمان رانندگان از علت های اصلی تصادفات جاده ای محسوب میشود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی باریتیز، این آفتاب گیر فوق العاده که شرکت بوش طراحی آن را بر عهده گرفته است مانع از تابیدن آفتاب به چشم راننده می شودو مانع از دید او نخواهد شد. این فناوری که آفتاب گیر مجازی نیز نام دارد با استفاده از یک پنل ال سی دی و یک دوربین که سامانه تشخیص چهره با استفاده از هوش مصنوعی را دارد، تابش خورشید روی چهره راننده را ارزیابی میکند.

پس از آن الگوریتم های هوش مصنوعی نورگیر با تجزیه و تحلیل دید راننده، بخشی از صفحه آفتاب گیر را که توسط آن نور به صورت راننده تابیده میشود تاریک می کند. این کار با استفاده از کریستال مایع انجام می گیرد و بقیه صفحه هم چنان شفاف باقی می ماند. به این ترتیب و برخلاف نورگیرهای معمولی هرگز دید راننده محدود نمی شود. واز تصادفات جاده ای نیز ,که تابش نور خورشید به چشم راننده از دلایل اصلی آن محسوب می شد, جلوگیری می شود.

منبع تک نیوز

از طريق
باریتیز
منبع
تک نیوز
نمایش بیشتر

‫103 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا