ایران سرور
تجارت و کسب وکار

سرمایه گذاری جف بزوس در کشور هند

کسب درآمد

جف بزوس رئیس و مدیر عامل شرکت آمازون در سفرش به کشور هند پس از پخش ویدیویی در شهر دهلی نو از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری بزرگترین شرکت خرده فروشی جهان ,آمازون, در این کشور خبر داد.

هدف بزوس از این سفر برقراری رابطه دوستی با مردم و دولت هندوستان و نیز برقراری رابطه تجاری با شرکت های کوچک و متوسط و کسب و کار های نوپای این کشور بوده است.

جف بزوس درباره سرمایه گذاری عظیم شرکت آمازون در کسب و کارهای کوچک و متوسط کشور هند برای اینترنتی کردن آن ها اطلاع رسانی کرد. و در شهر دهلی نو درباره مردم هند گفت: قرن بیست و یکم متعلق به هندی هاست.

سرمایه گذاری جف بزوس در کشور هند
سرمایه گذاری جف بزوس در کشور هند

با این حال سفر بزوس به هند با تظاهرات اعتراض آمیز زیادی همراه بوده است. به نقل از یک منبع آگاه این تظاهرات در 300 شهر هندوستان اتفاق افتاده است. معترضان از فروش کالاهای تخفیف دار آمازون و همکاری این شرکت با فروشندگان بزرگ هندوستان که اثرات منفی زیادی بر کسب و کار تجار و فروشندگان هندی گذاشته است. اعتراض دارند.

جف بزوس با اشاره به اینکه آمازون تا به حال 5.5 میلیارد دلار در هندوستان سرمایه گذاری کرده است از افزایش صادرات محصولات ساخت هند تا 10 میلیارد دلار خبر داد. 

سرمایه گذاری جف بزوس در کشور هند
سرمایه گذاری جف بزوس در کشور هند

بازار فروش اینترنتی در کشور هند در انحصار شرکت آمازون و فلیپ کارت است. هم چنین موکش آمبانی که ثروتمندترین فرد آسیایی است. و ریاست شرکت Reliance Industries را برعهده دارد, از مردم درخواست کرد که در شبکه ارسال خوار و بار این شرکت ثبت نام کنند. و به این ترتیب از برنامه خود برای رقابت با شرکت آمازون و به وجود آوردن یک فروشگاه بزرگ اینترنتی خبر داد.

نمایش بیشتر

‫138,024 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا