ایران سرور
هوا گردها

سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری تویوتا برای ساخت تاکسی های پرنده

کسب درآمد

تویوتا یک شرکت بزرگ خودروسازی در ژاپن است. به گزارش باریتیز این شرکت قرار است سرمایه گذاری عظیمی را برای ساخت یک وسیله نقلیه پرنده در برنامه دارد. این وسیله نقلیه که قرار است به عنوان یک تاکسی هوایی از آن استفاده شود در شرکت آمریکایی Joby Aviation ساخته می شود. از این رو تویوتا 394 میلیون دلار را بابت آن پرداخت کرده است. 

به گزارش باریتیز به نقل از رئیس شرکت تویوتا: حمل و نقل هوایی از اهداف دور و دراز شرکت تویوتا بوده است. از آن جا که تجارت خودرو ما که هم اکنون در جریان است، این توافق به ما کمک می کند تا نگاه خوبی به آینده حمل و نقل داشته باشیم. ما با همکاری شرکت “Joby Aviation” در این فکر هستیم که برای حل مسائل مربوط به تغییرات آب و هوایی نظیر گرمایش زمین تغییرات اساسی و بالقوه ای را در وسائل نقلیه موجود در جهان ایجاد کنیم. 

هر دو شرکت با هدف تولید انبوه تاکسی هوایی و توسعه فناوری های مربوط به آن موافقت کرده اند و طرفین در آینده جزئیات همکاری و برنامه های خود را اعلام خواهند کرد. هم اکنون همکاری های دو طرف برای تولید نمونه اولیه تاکسی هوایی شروع شده است. 

هم اکنون شرکت “Joby Aviation” شش روتور S4 و یک مدل موتور الکتریکی دارد. تخمین زده می شود این این وسیله نقلیه قادر به پیمودن 200 کیلومتر و جابجایی 4 سرنشین باشد. هم چنین این شرکت مشغول تولید 12 روتور جدید برای تاکسی پرنده است. البته بایددرنظر داشت که این دو شرکت با شرکت اوبر برای تأمین قطعات همکاری کرده است که هدف از این همکاری کنترل ترافیک هوایی از سوی Uber و تأمین هواپیماها بر عهده ی این دو شرکت است.ولی هنوز معلوم نیست که این پرنده یک وسیله نقلیه عمومی است یا فقط یک پرنده برای ثروتمندان….

نمایش بیشتر

‫138,024 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا