ایران سرور
گوشی

شارژ وایرلس از راه دور در نمایشگاه CES 2020

کسب درآمد

در نمایشگاه CES 2020 از جدیدترین فناوری های شارژ وایرلس از راه دور رونمایی شد. شرکت GuRu تجهیزات متنوعی را برای شارژ از راه دور رونمایی کرده است. که در میان آنها می توان به رباتی اشاره کرد که شب ها با گشت زنی در خانه وسایل برقی را شارژ میکند.

به گزارش تحریریه تیم باریتیز و به نقل از Digital Trends، این شرکت در نمایشگاه امسال فناوری های جدیدی را در زمینه شارژ شارژ وایرلس از راه دور به نمایش گذاشت. اولین رونمایی این شرکت مربوط به پنلی بود که برق را از قسمت زاویه دار پنل تا فاصله حدود نیم متری به طرف چراغ منتقل میکرد.

پس از این رویداد میتوان تنها با فشار دادن یک دکمه, برق را از چراغ به موبایل کنار آن و توسط گیرنده هایی, که در قاب پشتی موبایل قرار دارد, منتقل کرد. شرح کار به این صورت است که با برقراری ارتباط بین فرستنده و گیرنده و با کمک نوعی از امواج به نام امواج میلیمتری ، میتوان برق را انتقال داد. و از هدر رفتن آن نیز جلوگیری کنیم.

ربات هوشمند شارژ لوازم برقی

دستگاه دیگر که شبیه یک جاروبرقی رباتیک است. ربات هوشمند کوچکی است که شب ها در خانه به گشت زنی می پردازد. و لوازم برقی مانند گوشی، تبلت، دوربین مداربسته و ریموت کنترل تلویزیون را شارژ میکند. محدوده کارکرد این ربات در فاصله های کم بین 30 تا 60 سانتیمتری است.

روبات هوشمند شارژ لوازم برقی
روبات هوشمند شارژ لوازم برقی

دستگاه هوشمند دیگر متعلق به این شرکت نوعی سقف بزرگ است که این امکان را دارد که همه گیرنده های متصل به موبایل در زیر خود را شارژ کند. این دستگاه متصل به سقف در صورتی که انسان به آن نزدیک شود ارسال را قطع میکند. همچنین اگر مانعی وجود داشته باشد خاموش میشود. کمپانی GuRu تلاش می کند تا تائیدیه ای را از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا برای این دستگاه ها بگیرد.

از طريق
باریتیز
منبع
تک نیوز
نمایش بیشتر

‫138,024 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا