پزشکی

چگونه از یک برگه یا نوشته وردپرس کپی بگیریم؟| افزونه Duplicate-Post وردپرس

گاهی وقت ها کپی گرفتن از برگه ها یا نوشته های وردپرس می تواند مفید باشد. از جمله داده های متا برچسب ها و دیگر موارد مرتبط. این قابلیت به طور طبیعی در وردپرس وجود ندارد اما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که این کار چگونه انجام می گیرد و توضیح خواهیم داد که چه تنظیمات اضافی دیگری در این زمینه وجود دارد. هم چنین خواهیم گفت که چگونه با استفاده از افزونه Duplicate-Post وردپرس از این قابلیت ها استفاده کنید.

افزونه duplicate-post وردپرس
  1. افزونه  Duplicate-Post وردپرس را نصب کنید
  2. در پیشخوان > همه نوشته ها با هاور کردن ماوس روی یکی از نوشته ها می توانید گزینه تکرار (Clone) را ببینید اگر این گزینه را ندیدید گزینه ویرایش سریع را بزنید.
  3. می بینید که نوشته قبلی با استفاده از نویسنده پیش فرض به عنوان نوشته جدید ایجاد می شود و تمام.

داده های زیر به صورت پیش فرض تکثیر می شوند: عنوان ها ، چکیده مطالب (اگر باشد)، محتوا، تصویر شاخص، قالب، فرمت، منوی سفارشی، دسته بندی ها و بر چسب ها. از طرف دیگر شما می توانید از گزینه پیش نویس تازه در کنار گزینه تکثیر استفاده کنید. به طور کلی این گزینه یک کپی از نوشته ایجاد می کند که شما می توانید با باز کردن ویرایشگر به راحتی روی نوشته تکراری خود کار کنید. هنگامی که یک صفحه را ویرایش می کنید، نوار پیشخوان در بالای صفحه باید گزینه «در یک نوشته تازه کپی کن» را نشان دهد این گزینه همان کاری را می کند که گزینه «تکثیر» در بخش ویرایش سریع انجام می داد.

گزینه های افزونه Duplicate-Post وردپرس را متناسب با نیاز های خودتان سفارشی سازی کنید

شما تنظیمات افزونه Duplicate-Post وردپرس را با رفتن به تنظیمات > Duplicate Post می توانید تغییر دهید. به صورت پیش فرض اولین زبانه ای که باز می شود زبانه «What to copy» است. هم چنین یک گزینه «save» در پائین این صفحه وجود دارد که در پایان فراموش نکنید که هر تغییری را باید ذخیره کنید.

افزونه duplicate-post وردپرس

تنظیمات پیش فرض در واقع متداول ترین تنظیماتی است که نیاز های همه کاربران را برطرف می کند. اما می توان با تغییر تنظیمات، آن را شخصی سازی کرد. به عنوان مثال من دوست دارم که تاریخ و نویسنده پست تکثیر شود. اما گزینه های موجود در تصویر بالا نشان می دهد که تنظیمات دیگری نیز وجود دارند که شاید به آن ها احتیاج داشته باشید یا خیر. اما به طور کلی، افزونه با کپی کردن مطالب سایت زمان قابل توجهی را برای شما ذخیره می کند. در صورت نیاز می توانید آن را از لینک بالا دانلود کنید.

چه نقش هایی می تواند کپی کنند و چه چیزی قابل کپی کردن است؟

وردپرس

بدون این که به چیزی دست بزنید، باید بدانید که فقط مدیران و ویرایشگران سایت می توانند از مطالب سایت کپی بگیرند. ولی اگر بخواهید می توانید در افزونه Duplicate-Post وردپرس این قابلیت را برای مشارکت کنندگان و نویسندگان نیز فراهم کنید. فقط برگه ها و نوشته ها نیستند که می توانند کپی شوند مثلاً برای مثال انواعی از نوشته های سفارشی نیز اگر شما بخواهید می توانند به خوبی کپی شوند. بسیاری از وردپرس کاران از انواع نوشته های سفارشی یا پست تایپ ها استفاده می کنند، بنابراین پشتیبانی از پست تایپ ها برای این افزونه بسیار ضروری است.

هدف از کپی کردن مطالب سایت وردپرسی چیست؟

دلایل زیادی برای کپی کردن مطالب وردپرس وجود دارد که به شرح برخی از آن ها می پردازیم:

  • شاید بخواهید محتوای جدیدی را به فایل اصلی خود اضافه کنید یعنی محتوای یک پست را به روز رسانی کنید. در این مواقع می توانید با کپی گرفتن از آن پست و اعمال تغییرات لازم برآن نوشته خود را به روز رسانی کنید و نگران از دست رفتن نوشته اصلی نباشید. 
  • اگر چندین کاربر بخش های مختلف نوشته از جمله طرح بندی را ویرایش کردند می توان برای رسیدن به پست به روز شده نوشته های کاربران را ادغام کرد.
  • هنگام تولید یک محتوای خاص، می توانید از یک پست به عنوان الگو استفاده کنید.

این از قابلیت های اصلی وردپرس نیست، ولی یک سؤال متداول است که بار ها وبار ها از آن سؤال می شود. افزونه Duplicate-Post وردپرس بالای 3 میلیون نصب فعال دارد و به نظر می رسد که به شهرت خوبی رسیده است و ما به راحتی می توانیم آن را به کاربران توصیه کنیم.

برچسب ها

مصطفی عالی

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود صحنه پیوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن