ایران سرور
پزشکی

کورونا ویروس|علائم بیماری کورونا |راه های پیشگیری از آن

کسب درآمد

کورونا نوعی از ویروس ها هستند که به طور معمول در دستگاه تنفس پستانداران از جمله انسان تاثیر می گذارند. این ویروس ها با سرما خوردگی و سندروم حاد تنفسی شدید همراه هستند. و همچنین می توانند روی روده نیز تاثیر بگذارند. ویروس کرونا به عنوان عامل این بیماری به سیستم تنفسی حمله می کند و به تدریج این سیستم را از کار می اندازد. 

علائم ویروس کرونا

از علائم این بیماری می توان به سرفه تب شدید که به التهاب ریه و نارسایی کلیه منجر می شود اشاره کرد.براساس گزارش باریتیز اولین مورد بیماری در سپتامبر 2012 در مردی شصت ساله در عربستان سعودی کشف شد که به مرگ بیمار انجامید. این بیمار چند روز قبل از آن به دبی سفر کرده بود و دومین مورد در مردی 49 ساله در قطر بود که او نیز درگذشت.

علائم سرماخوردگی و آنفولانزا معمولا از 2 تا 4 روز پس از عفونت ویروس کورونا اتفاق می افتد و معمولا خفیف است. این علائم عبارت است از: عطسه کردن, آب ریزش بینی, خستگی, سرفه ,در مورد نادر تب, گلودرد و همچنین آسم را هم تشدید می کند.

کرونا
علائم ویروس کرونا

درمان های پیشنهادی کنترل و کاهش بیماری کورونا

هیچ درمان قطعی برای درمان بیماری کورونا وجود ندارد. بنابراین درمان هایی که در این بخش پیشنهاد می کنیم شامل مراقبت از خود و داروهای بدون نسخه هست. استراحت کنید, آب کافی بخورید, از سیگار کشیدن و دود اجتناب کنید, برای کاهش درد و تب از استامینوفن ایبوپروفن یا ناپروکسن استفاده کنید. همچنین از دستگاه بخور استفاده کنید.

ویروس کرونا با نمونه گیری از مایعات تنفسی مانند موکوز از بینی یا خون تشخیص داده می شود.در حال حاضر هیچ واکسنی برای محافظت از شما در برابر عفونت کورونا ویروسی وجود ندارد.

شما ممکن است قادر به کاهش خطر ابتلا به عفونت با انجام موارد زیر باشید:

1- دست ها را اغلب با صابون و آب بشویید

2- اجتناب از لمس کردن چشمان بینی یا دهان با دست های آلوده

3- از تماس نزدیک با افراد بیمار جلوگیری کنید

اگر علائم سرما خوردگی دارید می توانید با انجام موارد زیر به محافظت از خود و دیگران کمک کنید:

1- در حالی که بیمار هستید در خانه بمانید

2- از تماس نزدیک با دیگران جلوگیری کنید

3- هنگام سرفه کردن یا عطسه کردن دهان یا بینی خود را پوشش دهید و دست ها را بشوئید.

4- اشیاء و سطوح را هم تمیز و ضدعفونی کنید 

اکثر افراد مبتلا به بیماری کورونای ویروسی رایج بدن انسان به تنهایی بهبود می یابند. با این حال شما می توانید برخی از چیزهایی را برای از بین بردن علائم خود انجام دهید. مثلا داروهای تب و درد را مصرف کنید منتهی از دادن آسپیرین به کودکان خودداری کنید. یا از یک رطوبت ساز یا حمام گرم برای کمک به کاهش گلودرد یا سرفه استفاده کنید. اگر به اندازه ی کافی بیمار هستید باید مقدار زیادی مایعات بنوشید و در خانه بمانید و استراحت کنید.

نمایش بیشتر

‫138,024 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا