بررسی خودرو

Koenigsegg Gemera یک خودروی 1700 اسب بخاری برای شما و خانواده تان

خب از عجایب این خودرو هر چه بگویم کم است. فقط باید تلاش کرد تا چشمان خود را پوشاند و درباره این خودرو چیزی نگفت. اما باید واقعیت ها را بیان کنم. این خودرو از یک موتور 600 اسب بخاری سه سیلندر دو توربودار بهره می برد. هم چنین دارای سه موتور الکتریکی است که در مجموع 1700 اسب بخار نیرو تولید می کند. فقط 1.9 ثانیه طول می کشد تا این خودرو از سرعت صفر تا 60 مایل بر ساعت برسد. نهایت سرعت این خودرو حدود 250 مایل در ساعت است. صندلی های خودرو در دو موقعیت متفاوت به تکیه گاه محکم شده اند. این Koenigsegg Gemera است و هیچ حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد.

Koenigsegg Gemera
Koenigsegg Gemera

من کاملاً معتقدم که شرکت Koenigsegg وقتی اراده بکند بعضی چیزها مثل Gemera را بسازد حتماً آن را خواهد ساخت به همان اندازه که معتقدم اگر جف بزوس بخواهد می تواند گرسنگی جهان را پایان دهد. منظور این است که آن چه در شرکت Koenigsegg می گذرد بی شباهت به درک ثروت جف بزوس و درک مغز انسان نیست. فقط برای یک جسم مادی و فناپذیر سخت است که پیرامون این اعداد و توانایی ها تفکر کند.

Koenigsegg Gemera
Koenigsegg Gemera

شما به یک نمودار نیاز دارید تا درباره قدرت این خودرو بیشتر بدانید. آری Koenigsegg نیرو های تولید شده در دور موتور های متفاوت را به شکل یک نمودار قرار داده است البته ما اطمینان نداریم که درست باشد.

Koenigsegg Gemera
نمودار قدرت موتور در دور موتور های متفاوت

خارق العاده و جذاب

هیچ یک از بحث هایی که در جهان وجود دارد (البته به موضوع مطلب هیچ ربطی نداشت) بدون رسیدن به جاده کامل نیستند!!! موتور کوچک سه سیلندر دو توربودار دو لیتری در وسط ماشین و پشت سرنشینان نصب شده است. این موتور با نام “Tiny Friendly Giant” یا به اختصار “TFG” در واقع فقط چرخ های جلو را می چرخاند. طبیعتاً این کار را به کمک موتور های الکتریکی انجام می دهد.Koenigsegg Gemera یک نسخه قدیمی از Oldsmobile Toronado نیست که دوباره تولید شود ولی گشتاور بزرگ آن فقط به چرخ های جلو انتقال می یابد. دو موتور الکتریکی نیز چرخ های عقب را می چرخاند این به این معنی است که همه ی چرخ ها با هم قدرت موتور را پائین می آورند یا سیستم فرمان را کنترل می کنند.

شرکت Koenigsegg این خودرو را “Mega-GT” نام گذاری کرده است. صادقانه بگویم من هیچ دلیلی برای مخالفت با این نام گذاری ندارم. این شرکت اعلام کرده است که چهار فرد بزرگسال به راحتی در خودرو می تواند جا بگیرد پس این خودرو یک خودرو مناسب شما و خانواده تان و دوستانتان است. طراحی داخلی این خودرو نیز برای سفرهای خانوادگی ایمنی و استایل مناسبی دارد.

Koenigsegg Gemera
Koenigsegg Gemera

در های عقب خودرو به شکل تاریخی بزرگتر از آن هستند تا سرنشینان عقب به راحتی بتوانند آن ها را باز و بسته کنند. درست مثل مدل های قدیمی Renault Avantime که نمونه های خارق العاده ی فرانسوی بودند.

امکانات دیگر Koenigsegg Gemera

از امکانات آن می توان به هشت جا لیوانی – چهار جا لیوانی برای گرماسازی و چهار تا برای سرماسازی – وای فای که به شکل آنبورد نصب شده است، چهار تا چراغ مطالعه بله درست خوانده اید چراغ مطالعه و بخاری های صندلی ها و… اشاره کرد. همه ی این امکانات برای این است که وقتی شما با سرعت 250 مایل بر ساعت در حرکتید بتوانید نقشه را از روی جی پی اس بخوانید، نوشیدنی سرد داشته باشید و خلاصه لذت ببرید. البته اگر بخواهید این لذت را در سکوت کامل تجربه کنید می توانید موتور های الکتریکی آن را روشن کنید و بقیه مسیر را با سرعت 210 مایل بر ساعت بپیمائید.قیمت این خودرو هنوز مشخص نشده است.

برچسب ها

مصطفی عالی

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود صحنه پیوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن