تسلیحات نظامی

رونمایی رژیم صهیونیستی از سیستم دفاع هوایی لیزری

 بعد از چندین دهه از آزمایش های گران قیمت ، پروژه های ناکام و سرمایه گذاری های بی ثمر ، ارتش اسرائیل از آخرین دستاورد تکنولوژیکی خود پرده برداشت. وزارت دفاع اسرائیل اعلام كرد كه با موفقیت سیستم دفاعی هوایی لیزری را توسعه داده است.

این سیستم به منظور رهگیری تهدیدات هوایی اعم از آتش خمپاره ، هواپیماهای بدون سرنشین ، موشک های برد متوسط ​​، موشک های ضد تانک و همچنین موشک های برد بلند عملیاتی خواهد شد.

رونمایی رژیم صهیونیستی از سیستم دفاع هوایی لیزری
دفاع هوایی لیزری

این سیستم قرار است در مدت شش ماه در یک مکان نامعلوم در شمال اسرائیل آزمایش شده و در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش رهگیری ، سیستم مبتنی بر لیزر برای استفاده در امتداد مرز اسرائیل با نوار غزه ارسال می شود.

دفاع هوایی لیزری مورد آزمایش قرار گرفته است

به گفته متخصصان صهیونیستی این سیستم لیزری که طی یک دهه گذشته توسط سیستم های دفاعی پیشرفته رافائل و سیستم های البیت دولتی ساخته شده است ، تاکنون قابلیت رهگیری خود را در طی تست های جامع در چرخه توسعه طولانی خود اثبات کرده است.

رونمایی رژیم صهیونیستی از سیستم دفاع هوایی لیزری
رونمایی رژیم صهیونیستی از سیستم دفاع هوایی لیزری 123

این طرح برای استفاده از لیزرها و نصب سیستمهای آن بر روی وسایل نقلیه زرهی و کامیون هایی که برای میادین نبرد به منظور محافظت از نیروهای زمینی نیز کاربرد دارد. علاوه بر این ، برنامه هایی برای نصب این سیستم بر روی جت های نیروی هوایی اسرائیل برای رهگیری موشک های دوربرد از در نظر گرفته شده است.

به گفته وزارت دفاع اسرائیل رهگیری این سیستم بسیار ارزان تر از گنبد آهنین خواهد بود ، زیرا به موشک های رهگیر گران قیمت احتیاج ندارد. این سیستم اساساً مهمات بی پایان دارد. این سیستم همچنین به یک منبع تغذیه وصل شده است ، بنابراین نیازی به شارژ مجدد منظم نیست.

دفاع هوایی لیزری

مقامات صهیونیست مدعی شده اند که سیستم جدید لیزری، سیستم های دفاعی فعال موجود در اسرائیل مانند Arrow ، Patriot و گنبد آهنین را تکمیل کند.

برچسب ها

مصطفی عالی

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود صحنه پیوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن